Kocaeli Gayrimenkul Piyasası

Kocaeli
Ev Değerleme ve Fiyat Endeksi

Kocaeli ili için yapay zeka destekli 1.301+ emlak değerlemesi yapıldı. Güncel m² fiyatları, kira getirileri ve ilçe bazlı piyasa analizi.

Ücretsiz Ev Değerle

Ort. m² Fiyatı

₺41.258

Ort. 100m² Ev

₺4.125.800

Aylık Kira Getirisi

₺38.132

Yatırım Skoru

10.0 / 10

Nüfus

2.079.000

Toplam il nüfusu

İlçe Sayısı

12

Aktif ilçe

Amortisman

9 Yıl

Yıllık kira getirisi: %11.1

Kocaeli İlçelerinde Ev Değerleme

Bir ilçeye tıklayarak bölgesel değerleme yapın.

Kocaeli Emlak Piyasası Hakkında

Kocaeli, 2.079.000 nüfusuyla Türkiye gayrimenkul sektörünün kalbinde olan bölgelerden biridir.İstanbul'un sanayi yükünü çeken Kocaeli, İzmit ve Gebze hatlarındaki dev istihdam kapasitesi sayesinde kesintisiz bir kiralık konut talebi barındırır. Bu durum, amortisman süresinin kısalmasına ve fiyatların sağlam kalmasına destek olmaktadır. Güncel piyasa verilerimize göre Kocaeli ilinde konutların ortalama m² satış fiyatı ₺41.258 seviyesine ulaşmıştır.

Kocaeli Kira Getirisi ve Amortisman

Son emlak endeksi verilerimize göre Kocaeli ilinde ortalama aylık kira getirisi ₺38.132 seviyelerinde seyretmektedir. Tahmini yatırım amortisman (geri dönüş) süresi yaklaşık 9 yıl olarak saptanmıştır. Bölgenin yıllık brüt kira getiri oranı %11.1, yapay zeka yatırım cazibe puanımız ise 10.0/10 şeklindedir.

Kocaeli Ev Değerleme Nasıl Yapılır?

Evinin Değeri platformumuz, Kocaeli ilindeki tüm ilçe ve 12 genelindeki mahallelere özel yapay zeka analizleri sunmaktadır. Evinizin özelliklerini (metrekare, cephe, kat, manzara, ısıtma vb. 50'den fazla parametre) girerek en doğru tahmini sonuçlara anında ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kocaeli ilinde ev fiyatları ne kadar?
Yapay zeka analizlerimize göre Kocaeli ilinde güncel ortalama metrekare fiyatı ₺41.258 seviyesindedir. Standart 100m² bir konut için ortalama piyasa değeri ise ₺4.125.800 olarak hesaplanmıştır.
Kocaeli ilinde kira getirisi ne kadar?
Kocaeli genelinde ortalama aylık kira getirisi ₺38.132 dolaylarındadır. Yıllıklandırılmış getiri oranı (ROI) yaklaşık %11.1 olarak görülmektedir.
Kocaeli sınırları içinde emlak yatırımı mantıklı mı?
Şu anki verilere göre Kocaeli ilinde gayrimenkulün kendini amorti etme süresi 9 yıl civarındadır. Yatırım skorlamamız ise 10.0/10 seviyesinde ölçülmüştür.
Kocaeli ilçelerinde en pahalı bölge hangisi?
Algoritmamızın ilçe bazlı ısı haritasına göre, merkeze ve sosyal olanaklara en yakın, yapısı en yeni olan merkez ilçeler Kocaeli sınırlarında en değerli metrekareleri barındırmaktadır.